Atrakcje okolicy

Nasze miasto – Świeradów Zdrój – Miejscowość turystyczno – uzdrowiskowa położona u podnóża Gór Izerskich na wysokości ok. 500 m n.p.m. To urocze, szczodrze obdarowane przez naturę w walory krajobrazowe i klimatyczne miejsce ma do zaoferowania wiele atrakcji przez cały rok.

Malownicze położenie kurortu z mnogością szlaków turystycznych (około 200 km) sprzyja pieszym i rowerowym wędrówkom. Dobrze rozbudowana sieć wyciągów narciarskich i tras zjazdowych stwarza wyśmienite warunki do uprawiania sportów zimowych. Centrum Świeradowa to Dom Zdrojowy z pijalnią wód, krytą halą spacerową oraz tarasem.

Przez cały rok do Świeradowa Zdroju przyjeżdżają goście chcący zadbać o swoje zdrowie. Właściwości lecznicze uzdrowiska są znane i wykorzystywane od XVI wieku.

Dzisiaj Uzdrowisko Świeradów Zdrój jest jednym z nielicznych miejsc w Polsce, w którym cisza i spokój, brak zgiełku wielkich wczasowisk sprawiają, że można tu wyleczyć się z różnych dolegliwości i doskonale wypocząć o każdej porze roku. Atrakcyjność Świeradowa Zdroju potęgują tryskające źródła wód mineralnych oraz specyficzny śródgórski mikroklimat.

Schronisko na „Stogu Izerskim”

Zabytkowe schronisko powstałe z inicjatywy rodziny Schaffotchów w 1924 r. Położone poniżej szczytu, na wysokości 1107 m n.p.m. Wybudowane jest w charakterystycznym stylu śląsko-łużyckim i jest obecnie znakiem rozpoznawczym Świeradowa Zdroju.

Kolej Gondolowa

8-osobowa kolejka funkcjonuje przez cały rok, obsługując zarówno narciarzy w sezonie zimowym jak i turystów pieszych i miłośników tras rowerowych w lecie. Długość trasy kolei wynosi 2172 m, przy wysokości stacji dolnej 620 m n.p.m. i stacji górnej 1060 m n.p.m.

Dom Zdrojowy

Powstały w miejscu poprzedniego Domu Źródlanego (1781 r.) niemal całkowicie zniszczonego w czasie pożaru po ponad 200 latach swojego istnienia z najdłuższą na Dolnym Śląsku 80 m modrzewiową Halą Spacerową.

Sępia Góra

Wznosi się tuż nad Świeradowem i jest jednym z wyższych szczytów zachodniej części grzbietu Kamienickiego (829 m) . Stamtąd podziwiać można przepiękną panoramę Gór Izerskich i Pogórza Izerskiego, Gór Łużyckich i Kotliny Jeleniogórskiej.

Singletrack

Singltrek pod Smrkem jest na kontynencie europejskim pierwszą siecią leśnych ścieżek zaprojektowanych specjalnie z myślą o jeździe na rowerze pozostając w zgodzie z naturą. System ścieżek ma długość 40 km po stronie polskiej i łączy się ze ścieżkami po stronie czeskiej (również ok. 40 km tras)
Jest to pierwsze certyfikowane RIDE CENTER w Europie.

Aquapark

Nowo wybudowany obiekt wyposażony jest w liczne atrakcje rekreacyjne i zabiegowe, które zapewnią aktywny wypoczynek najmłodszym i dorosłym gościom min. : basen rekreacyjny ze zjeżdżalnia pontonową, huśtawkę wodną, gejzery, basen solankowy, gabinety kosmetyczno-zabiegowe, salę fitness, saunę parową, suchą, oraz łąkę solarną.

Polecamy wycieczki do atrakcyjnych turystycznie miejsc w regionie:

  • zamek Czocha
  • Szklarska Poręba
  • Karpacz

I po stronie czeskiej:

  • zamek Frydlant
  • Liberec
  • Hejnice
  • Lazne Libverda
  • Praga
  • Drezno w Niemczech.

Aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie, Serwis wykorzystuje pliki cookies zapisywane w pamięci przeglądarki. Szczegółowe informacje na temat celu ich używania oraz możliwość zmian ustawień plików cookies znajdują się w Polityce prywatności.